Sulfathiazolum + Naphazolini Nitras

Sulfarinol zawiera dwie substancje czynne - sulfatiazol i azotan nafazoliny.


Skład
Substancje czynne:
azotan nafazoliny - 1mg / 1ml
sulfatiazol - 50mg / 1ml

 

Zastosowanie
Krótkotrwałe, doraźne leczenie objawów przekrwienia błony śluzowej nosa - kataru, uczucia zatkania nosa, obrzęku błony śluzowej nosa, spowodowanych przez stan zapalny związany z zakażeniem bakteryjnym.

Dawkowanie i sposób podawania
Dorośli: do każdego przewodu nosowego 1 do 2 kropli zawiesiny co 4-6 godzin. Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny i nie dłużej niż 3-5 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania
Jaskra z zamkniętym kątem przesączania, nadwrażliwość na nafazolinę, sulfatiazol lub inne składniki preparatu, nieżyt nosa wysychający.

Działania niepożądane
Wzrost ciśnienia, nudności, bóle i zawroty głowy, kołatanie serca, senność i ospałość, zwolnienie czynności serca, zespół Stevens-Johnsona.

Dostępne opakowania
Butelka z polietylenu zamykana zakraplaczem i nakrętką z polietylenu. Każde opakowanie zawiera 20ml preparatu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.